מהו אימון TRX רצועות טי אר אקס

אימון TRX רצועות אימון לשיפור הכושר וחיזוק הגוף

רצועות ה-TRX הומצאו לראשונה ע"י צבא ארה"ב כצורך שהתעורר אצל החיילים ששירתו באפגניסטן. בגלל ייתרונותיו הצליח הטי.אר.אקס להשתלב כציוד כושר קבוע  בקרב החיילים האמריקאים ומכאן התפשט כלהיט והשתלב בחיי הכושר בקרב מדינות רבות בעולם.
בין כל יתרונותיו הרבים, הבולט ביותר הוא הניידות והפשטות ההתקנה שלו בכל מקום המאשרת יצירת חדר כושר מלא בעזרתו ניתן לבצע אימון TRX ולחזק את כל שרירי הגוף ואף ליצור אימוני כושר מיוחדים וספציפיים למטרה מוכוונת.
רצועות אימון TRX כולל זוג ידיות המחוברות לרצועה שלה אפשרות חיבור לעצמים שונים ומגוונים. ניתן למשל לתלות את הרצועות סביב עץ, עמוד או כל עצם כבד ויציב מחוץ לבית, או לחלופין, לתלותו בתוך הבית על מפתן הדלת או סורג ברזל וכמובן על שאקל ייעודי.

אימון TRX אישי

אימון TRX קבוצתי

היתרונות של אימון כושר בעזרת רצועות TRX

אימון TRX

1. קל משקל – רצועות אימון Trx הן קלות לנשיאה ולכן פשוט מאוד להביאן לכל מקום כמו גם להתנייד עם מאמן לאימון ריצה ולשלב אימון כוח תוך כדי אירובי. אנו מאמני הכושר בצוות Fitness-TV משלבים עם לקוחותינו א רצועות הטי.אר.אקס בין אם באימון כושר אישי בבית,תוך שילוב ציוד כושר נוסף או כמוצר נלווה באימון אירובי בפארק.
2. חדר כושר שלם – רצועות ה-הTRX  כוללות ידיות אחיזה לידיים וכן רגליות הישענות ומשום כך הן מאפשרות מגוון רחב של תרגילי TRX בעמידה, בשכיבה וכן בתלייה. נוסף על כך, לצד חיזוק כל שרירי הגוף המרכזיים, כגון שרירי הרגליים ופלג הגוף העליון, מתאפשר שילוב של אימוני כוח פונקציונאליים וחיזוק של כל השרירים המייצבים, תוך שיפור ביכולות נוספות כמו שיווי משקל, גמישות, יציבה נכונה כו'
3. תמורה גדולה מול מוצר קטן – אם מדברים על "value for money‬‏" הטי.אר.אקס בהחלט שווה את סכום הכסף שנשלם עליו. כמאמני כושר אישיים אנו משתמשים במוצר המון ומצאנו כי גם אנשים פרטיים השואפים לשמור על כושר, מוצאים בו תועלת רבה בשמירה על שגרת אימונים שבועית  איכותית, מגוונת ומאתגרת.

אימון כושר בעזרת רצועות TRX

למאמני הכושר, נוסף על כל היתרונות שהוזכרו קודם לכן, יש תועלת נוספת המופקת משימוש ברצועות באימוני הכושר. מאמן כושר יכול להשתמש בטי.אר.אקס בכדי לשפר בעיות ולקויות ספציפיות אצל המתאמן שלו. אם המתאמן סובל מחוסר שיווי משקל לדוגמה, ניתן להרכיב לו סט של תרגילים המחזקים את הגוף אך כולם מסתמכים על שיווי משקל ודורשים ממנו שימת לב ספציפית לכך. דוגמה נוספת לכך היא מתאמן עם לקות יציבה כלשהי המצריכה חיזוק שרירים ספציפיים תוך שימוש במייצבים, כמעט כל תרגיל שיתאים לו המאמן עם באימון TRX אישי עשוי לסייע לשיפור הלקות. הרצועות אף עשויות לשמש אותנו המאמנים ככלי לשיקום פציעות אצל מתאמנים רגילים או ספורטאים.

סיכום והערות חשובות

רצועות ה-TRX הן מכשיר פנטסטי לאימוני כושר וכפי שהזכרנו קודם לכן, הן משמשות לאימונים מגוונים ומוצלחים. עם זאת חשוב לדעת כי בטיחות היא מעל הכל! מכיוון שאנו תולים אנשים על הרצועה, חשוב מאוד שהנ"ל תהיה איכותית ובעלת תו תקן.
מחיר TRX תקני, באתר האמריקאי, הוא  250 -200 דולר אך בשוק העולמי וגם במדינת ישראל, קיימים מוצרים נוספים של חברות מובילות אחרות לצד חיקויים איכותיים יותר ואיכותיים פחות. בבואנו לרכוש מכשיר TRX כדאי לזכור שלפעמים זול עולה לנו ביוקר! חשוב להסתכל על היצרן, על איכות המוצר ואף להתייעץ עם מביני עניין.

מאת: שני שרגאי – מאמנת כושר אישית
יותם איזקוב – מאמן כושר אישי

כתבות וסרטוני כושר נוספים בקטגורית אימוני TRX

אימון TRX בתל אביב
אימון TRX קבוצתי
אימון TRX אישי
אימון TRX בהרצליה