אימון TRX Rip Trainer ריפ טריינר

מהו ה -ריפ טריינר Rip Trainer

הריפ טריינר Rip Trainer הוא מכשיר כושר מהפכני נוסף מבית TRX.
הריפ הוא בעצם מוט באורך של כ 80 ס"מ הניתן לקיפול שאליו מחוברת רצועת גומי מצד אחד. את רצועת הגומי שמחוברת אל צד האחד של המוט, ניתן לחבר בצידה השני, כמעט בכל מקום, לדוגמה עמוד בפארק, עץ או ספסל ובעצם לכל עוגן יציב. גם בבית ישנו פתרון לחיבור הRip, בדומה ל TRX , הערכה מגיעה עם מתאם שניתן לחברו לדלת הכניסה בבית ואף לכוון את גובה העוגן כך שיהיה בגובה מותניים, כתפיים או ביניהם.

כמו אחיו הגדול (הטי אר אקס) גם ל Rip יתרונות רבים.


תרגול סטטי עם Rip Trainer
– אחד היתרונות המרכזיים של מוט התרגול הוא העובדה שקיים עומס אסימטרי סטטי קבוע גם במצב בו לא נבצע שום תנועה עם ה-ריפ . לדוגמה: אם נבצע סקוואט רגיל תוך אחיזה קבועה של ה RIP נקבל בנוסף לחיזוק הרגליים, תופסת קטלנית של עבודת בטן לאורך כל הסט. זאת בגלל מצב הגוף ומניעת התנועה הסיבובית על ידי שרירי הבטן האלכסונים.

תרגול דינאמי עם Rip Trainer – אפשרות נוספת לתרגול עם ה ריפ היא תנועות לחיצה, משיכה או סיבוב (רוטאציה), עם או בלי תנועה נוספת של הגוף. בתרגול זה, מלבד קו התנועה הרגיל של הגוף, נכניס לפעולה חזקה את שרירי הבטן, הליבה והשרירים המייצבים בתוספת אלמנט משמעותי של ייצוב שיווי המשקל.

תרגול המשלב דופק גבוה עם Rip Trainer – תמיד ניתן להכניס לאימון אלמנט של מהירות, זאת אומרת שניתן לבחור תרגיל מסויים (משיכה לחיצה או סיבוב) בעזרת הריפ ולעלות את מהירות התרגול ואף להוסיף תנועה נוספת המשלבת ירידה לסקוואט, מכרע או אפילו ירידה ואז קפיצה.
תרגילים מסוג זה לא רק יחזקו לכם את השריר הפועל בתנועת הידיים והרגליים, אלא גם יעלה לכם את הדופק וכך יאתגר את התרגיל והאימון כולו והכי חשוב, ישרוף לכם קלוריות רבות.

אימון כושר בעזרת ה-ריפ טריינר ו TRX – למי זה מתאים

באימון כושר, אישי או קבוצתי ניתן לשלב תרגילים רבים בעזרת ה-ריפ וה TRX שיכניסו לפעולה סטטית ודינמית שרירים רבים נוספים מעבר לשרירים הפועלים לייצור התנועה עצמה. באימון כושר אישי אותו אני מבצע עם לקוחותי, אשתדל להכניס תרגילים בעזרת מכשירים אלו בכדי לחזק את שרירי הבטן ושרירי הליבה כמעט בכול תרגיל אותו נבצע.
אימון שכזה מתאים כמעט לכל אחד הרוצה לחזק את השרירים באימון מגוון ומאתגר היוצא מתבנית העבודה הרגילה של תרגילים מוכרים מחדר הכושר.
בנוסף לכך מומלץ מאוד למי שרוצה לשפר לקויות מסוימות ביציבה או חיזוק ספציפי של השרירים התומכים בעמוד השדרה.

לסיכום:

לכל אלו שרוצים שינוי גיוון ואתגר באימון הכושר שלהם, אני ממליץ בחום על שילוב תרגילים בעזרת ה – TRX Rip Trainer
את הריפ תוכלו לרכוש באתר האמריקאי של TRX ומחירו סביב 150 דולר.
אצלנו ניתן לקבוע אימון TRX אישי בו נשלב עבודה עם ה ריפ בתרגילים מאתגרים ומגוונים שבעזרתם נחזק את שרירי הבטן והליבה כמעט בכל תרגיל.
בנוסף, אנו ב Fitness-TV מזמינים אתכם לאימון TRX קבוצתי בו נשלב חיזוק שרירים באימון מאתגר בעזרת הRIP TRX.
האימונים מתקיימים בפארק הירקון תל אביב .

מאת: יותם איזקוב – מאמן כושר אישי

כתבות נוספות בקטגורית TRX

אימון TRX למתקדמים
אימון TRX קבוצתי
אימון TRX אישי
מהו ה -ריפ טריינר Rip Trainer