אימון TRX למתקדמים

סרטון המציג קטע קצר מאימון TRX ברמת קושי גבוהה

אנו, צוות מאמני הכושר האישיים של פיטנס טי וי, מתמחים באימוני TRX אישיים וקבוצתיים.
בסרטון שלפניכם, יותם, מאמן כושר אישי בקטע קצר מאימון TRX אישי בפארק הירקון בתל אביב. התרגיל המוצג הוא שילוב של סקוואט על רגל אחת עם התרגיל סמוך-קום בתוספת של אלמנט במצב תלייה לחיזוק שרירי הבטן.

תרגיל זה הוא ברמת קושי גבוהה ולכן מתאים למתאמנים מתקדמים

יתרונות התרגיל

התרגיל משלב קבוצות שרירים רבות כגון: שרירי הרגליים, שרירי הבטן, זוקפי הגב ושרירים נוספים בפלג הגוף העליון. בנוסף לכך, כמו שניתן לראות בסרטון, ישנה עבודת שיווי משקל רבה, המכניסה לפעולה שרירים נוספים, עמוקים יותר. בזמן ביצוע התרגיל, נקבל אפקט של עליית הדופק, זאת בגלל שיתוף שרירים רבים במקביל בתנועה מורכבת הדורשת כוח ושיווי משקל. תרגיל מצוין לשרפת קלוריות מגברת 🙂

אופן הביצוע

בראש ובראשונה, כדאי קשור את הרצועות כך שתהיה לנו רק רצועה אחת ונתמקם עם גב אל ה TRX .
נחבר רגל אחת אל הרצועות כמו שמוצג בסרטון.
נתחיל את התרגיל בירידה לסקוואט על רגל אחת, כך שהרגל המחוברת אל הרצועה נעה לאחור ונרד עד למצב שהידיים מגיעות אל הקרקע. (יש לשים לב לזווית הברך של הרגל שנמצאת על הקרקע,) מכאן נשלך את הרגליים לאחור כשהן באוויר (אחת מחוברת אל הרצועות והשניה לא מחוברת אך צמודה אליה.) למצב של שכיבת סמיכה.
לאחר מכן, נבצע קירוב בירכיים אל הבטן (2 חזרות) שבסופן, נחזיר את הרגל הלא מחוברת לאזור כפות הידיים ונלחץ עצמנו מעלה (כמו שמוצג בסרטון)

דגשים לביצוע נכון

בחלקו הראשון של התרגיל, יש לשים לב שהירידה מטה, תתבצע עם גב ישר ובית חזה פתוח לכיוון התירגול, עד להנחת כפות הידיים ובנוסף, כמו שמוזכר קודם, יש להתייחס לזווית הברך בזמן הכפיפה.
בחלקו השני של התרגיל, (מצב שכיבת הסמיכה) יש לשמור על גובה האגן ולא לאפשר לו לקרוס.

בהצלחה 🙂

יותם איזקוב  – מאמן TRX אישי

לפרטים על אימוני TRX שלנו

כתבות וסרטונים נוספים מקטגורית אימוני TRX

אימון TRX למתקדמים
אימון TRX קבוצתי
אימון TRX אישי
מהו ה -ריפ טריינר Rip Trainer