תרגילי מתיחות שרירים

סרטון כושר עם תרגילים ותנוחות למתיחות שרירים ושיפור הגמישות

סרטון נוסף בסדרת סרטוני הכושר בנושא מתיחות השרירים גמישות המפרקים והגדלת טווחי התנועה.
הסרטון צולם בכפרים של צפון הודו בנוף מדהים ובאנרגיות חיוביות..
בסרטון שלפניכם, תוכלו לצפות באופן ביצוע מתיחות בתום האימון הגופני. אני מדגים אופן ביצוע צד אחד אך כמובן שיש לבצע את הצד השני באותה הצורה.

דגשים לביצוע נכון של מתיחות השרירים

במנח מתיחה ראשון: נשב במצב שהבירכיים פתוחות ואנו יושבים על העקבים. במצב זה נוכל כבר להרגיש מתיחה בשרירי הירך הפנימיים – השרירים המקרבים.
במנח מתיחה שני: נתקדם עם הידיים קדימה כך שהחזה יתקרב אל המזרן. במנח זה נכניס למתיחה גם את שרירי הגב וכן את זוקפי הגב התחתוניים.
במנח מתיחה שלישי: נעבור למצב של שכיבת סמיכה כך שהידיים נמצאות מתחת לכתפיים ואנו שומרים על גו ישר, בטן אסופה פנימה וראש בהמשך לעמוד השדרה. ממצב זה נקח רגל אחת אל בין הידיים, נפתח קצת את בית החזה קדימה ונישקע עם האגן לכיוון מטה. במנח זה נרגיש מתיחה בשריר הירך הקידמי – שרירי הארבע ראשי של הרגל האחורית ובנוסף נרגיש מתיחה גם בשריר הישבן של הרגל הקדמית.
במנח מתיחה רביעי: נשכב על הגב כשהרגליים ישרות והידיים נמצאות לצידי הגוף. ממצב זה נקח ברכ אחת לכיוון החזה ובעזרת היד הנגדית, נוריד את הברך לצד הנגדי וניצור פיתול. את היד השניה נפרוס לכיוון השני וכך נעמיק את המתיחה. במנח מתיחה זה נמתח שרירים רבים לאורך כל הגוף בקו אלכסוני – שרירי הישבן דרך שרירי הבטן האלכסוניים ועד לשרירי החזה והכתף.

ניתן לבצע כל מתיחה 8 שניות ומעלה, על מנת להבטיח אפקטיביות. כמובן שככל ששוהים במתיחה זמן ארוך יותר, מבטיחים הארכה מקסימלית של טווח השריר.

מאת: יותם איזקוב – מאמן כושר אישי

סרטוני כושר נוספים בקטגורית מתיחות וגמישות

סרטון כושר המדגים מתיחות לאחר אימון כושר
סרטון המדגים ומסביר ביצוע רצף מתיחות שרירים
סרטון כושר עם תרגילים ותנוחות למתיחות שרירים ושיפור הגמישות
סרטון כושר חימום המפרקים לפני אימון
סרטון הדרכה של מתיחות שרירים אחרי אימון לביצוע בזוגות