תזונה נכונה בחגים

תזונה נכונה, רגע לפני החגים

החגים קרובים יותר מתמיד ואיתם גם כמויות האוכל הגדולות המוגשות בספר פעמים ביום. אנשים הזקוקים לדיאטה תמיד אומרים כי "דיאטה מתחילים אחרי החגים"… אך לצערנו הגוף אינו יודע לשים עצמו "בהמתנה", (למרות שמאוד היינו רוצים) לתקופה זו, ואם לא נקפיד לאכול נכון, אנו עלולים למצא את עצמנו עם מספר קילוגרמים עודפים!

קבלו כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את החג…

אם אתם מגיעים להתארח כדאי לעזור בהגשת האוכל ופינוי השולחן,
כך גם תעזרו לבעלי הבית המארחים שוודאי כבר עייפים, גם לא תתפתו לנשנש אוכל
מיותר שלא לצורך וגם תשרפו קצת יותר קלוריות ממצב ישיבה רצופה של כמה שעות.

אל תדלגו על שאר הארוחות במהלך היום:  ישנם אנשים הנוטים לא לאכול במהלך היום בכדי "לשמור קלוריות" לארוחת החג זהו כמובן מצב שאינו מומלץ מכיוון שהוא יוצר רעב קיצוני עד לארוחת החג ועלול להכפיל את מספר הקלוריות לארוחה! מומלץ לאכול ארוחות קלילות לאורך היום ולדאוג לא להגיע רעבים מדי.

הדקו חגורות: הגיע בלבוש צמוד לארוחה, ואל תתפתו לפתוח כפתור או לשחרר את החגורה, אם זה נעשה מעצמו, כנראה שאכלתם יותר מדי…

הקפידו על שתית מים: לאורך כל הארוחה, ובכלל העדיפו אותה על כל שתייה מתוקה.  ההבדל בין שתית מיים לבין חצי ליטר של קולה או שתיה מתוקה אחרת הוא כ 240 קלוריות!!!

אכלו לאט: תחושת השובע מגיעה לאחר 20 דקות ולכן אם תקפידו על אכילה איטית תחסירו קלוריות רבות. השתדלו להניח את הסכו"ם מפעם לפעם ולעסו היטב את המזון. ירקות או לא להיות!!! דאגו כי 60% מצלחת האוכל תכיל ירקות הם משביעים וחסכוניים בקלוריות.

העדיפו כקינוח סלט פירות במקום עוגות או פיצוחים וכך תחסכו מעצמכם מאות קלוריות.אם נפשכם בכל זאת חשקה בעוגה, חתכו פרוסה דקה והסתפקו במנה אחת.

שתהיה שנה טובה
מלאה בשפע, בריאות, שלווה ואהבה 

לירון אסייג- ייעוץ תזונה לאורח חיים בריא

 

כתבות נוספות בקטגורית תזונה

פעילות גופנית ותזונה נכונה
תזונה לפני ואחרי אימון
תזונה נכונה לרצים
תזונה נכונה בחגים