פילאטיס יתרונות השיטה

היתרונות שתרגול שיטת הפילאטיס

שיטת הפילאטיס או בשמה האמיתי כפי שקרא לה ג'וזף פילאטיס -" contrology", היא שיטה המתבססת על תורות מזרחיות ומערביות גם יחד. יתרונותיה גזורים מעצם שמה: היכולת לשלוט במודע על גופנו. יתרונות אלו נחלקים לכמה חלקים: תרגול הפילאטיס מעודד חילוף חומרים וסבולת שריר כתוצאה מהתרגול הממושך ללא הפוגות
השרירים כולם מתחזקים בהדרגה על ידי משקל הגוף או עזרים חיצוניים, כשהדגש הוא על חיזוק קודם כל מ"המרכז" (שרירי הליבה) וממנו החוצה.
יחד עם חיזוק השרירים, שיטת הפילאטיס מעודדת גם את התארכות עמוד השדרה והשרירים המתחברים אליו ולכן מסייעת בגמישות הגוף ובמניעת פציעות הקשורות בעומסים על חוליות עמוד השדרה.
ג'וזף פילאטיס חוזר ומדגיש את חשיבות עמוד השדרה הגמיש ושיטתו מאופיינת בתנועות רבות בכל כווני התנועה, תןך דיוק ושליטה בכל תנועה המבוצעת קודם כל מ"המרכז".
לפילאטיס יתרונות רבים גם בשיקום ליקויי יציבה, משום שרצף התרגילים המבוצעים, יש בהם בכדי להשפיע לטובה על עקומות עמוד השדרה ולהקל על הסובלים מעקמת למשל.
בנוסף יש לה חשיבות בחיזוק שרירי ריצפת האגן שכן הם חלק בלתי נפרד מה"מרכז" אותו הזכרנו קודם לכן.
לסיכום ניתן לומר שתרגול לאורך זמן, של שיטת פילאטיס, יכול לגרום לגופנו להתחזק, להתגמש, להיות חסין יותר בפני פציעות ולזקוף קומתנו מעלה.

פילאטיס – למי זה מתאים

פילאטיס לכלל האוכלוסייה: 

כל אדם, מאומן או שאינו מאומן, יכול לתרגל פילאטיס ברמה הגופנית בה הוא נמצא ובהנחיית מדריך מוסמך.

פילאטיס לגיל השלישי:

תרגול פילאטיס עשוי לסיע בהגמשת גופם ובשיפור טווחי התנועה המפרקיים, תוך שימת דגש על רגישויות רפואיות ספציפיות ובהמנעות מתרגילים מסוימים.

פילאטיס ואוסטאופורוזיס: 

לאנשים בסיכון להתדלדלות העצם או כאלו שכבר סובלים ממנה, מומלץ מאוד לבצע פעילות פילאטיס, תוך דגש על העמסת משקל הגוף, גמישות ןשיווי משקל ותוך המנעות מתרגילים מסויימים.

פילאטיס אחרי לידה: 

יולדת שכבר עברה את שלב המנוחה הקבוע וקיבלה אישור רפואי להתאמן, מומלץ שתבצע קודם כל פעילות המחזקת את ריצפת האגן ותרגול פילאטיס מסייע לכך מאוד. כמובן שגם כאן תהיה המנעות מתרגילי פילאטיס מסויימים בתחילה ובהדרגה ניתן יהיה להעלות עומסים.

פילאטיס וליקויי יציבה: 

אנשים שהוגדרו כסובלים מלקות יציבתית סביבתית (כזו שנגרמה כתוצאה מהתנהלות גופנית שגויה), יפיקו תועלת רבה מתרגול שיטת הפילאטיס.אשר עשויה לסייע בהחזרת עקומות עמוד השדרה למנח האנטומי הטבעי כמו גם להקל בתחושות הכאב.

מאת: שני שרגאי – מדריכת פילאטיס אישית

כתבות וסרטוני כושר נוספים בקטגורית תרגילי פילאטיס

פילאטיס יתרונות השיטה
פילאטיס
חיזוק שרירי רצפת האגן
סרטון תרגיל פילאטיס לבטן ולירכיים
סרטון תרגיל פילאטיס לנשימה נכונה וחיזוק הבטן