סרטון תרגיל מקבילים

סרטון תרגיל מקבילים במתקני הכושר בפארק

כיום כמעט בכל פינה בעיר תל אביב ובערים רבות נוספות, תוכלו למצא גינות ספורט ציבוריות ובהן מתקני כושר. מתקני הכושר זמינים לנו באזור המגורים ובצמוד למסלולי הריצה בפארקים.
עובדה זו מאפשרת לנו לשדרג כל אימון חוץ שאנו מבצעים, על ידי שימוש במתקנים אלו.
כל מתקן כושר מציג תרגיל אחד המשתף כמה שרירים ספציפים, אך על ידי צפייה בסרטונים אלו, תוכלו ללמוד איך לבצע תרגילים מאולתרים בעזרת מתקני הכושר. כך תוכלו לאתגר את הביצוע ולהכניס לפעולה שרירים נוספים.

בסרטון הבא תוכלו לצפות בביצוע נכון של תרגיל המקבילים, וכן בכמה אפשרויות לתרגילי כושר נוספים על המתקן המאפשרים גם למתאמנים ברמה נמוכה יותר, שעדיין לא יכולים לבצע מקבילים, להתאמן ולהתחזק.

הסבר על אופן ביצוע תרגיל המקבילים

תרגיל המקבילים: בתרגיל המקבילים השרירים העיקריים הפועלים הם: שריר החזה, הכתף והיד האחורי.
בסרטון מודגם ביצוע נכון עבור מתאמנים שיכולים לבצע את תרגיל המקבילים.
מתאמנים המתקשים בביצוע תרגיל זה, אני ממליץ רק לשהות על המתקן כשהידיים ישרות אך לא נעולות, להקפיד על מרחק בין האוזניים לכתפיים וע"י כך תתחזק חגורת הכתפיים ובהמשך ניתן יהיה להתקדם לביצוע מלא של התרגיל.

תרגיל בטן על מתקן המקבילים: אפשרות נוספת המודגמת בסרטון, היא תרגיל בו הגוף נסמך על המקבילים בעזרת ידיים ישרות אך לא נעולות, הרחקת כתפיים מהאוזניים ע"י זקיפת הראש, רגליים כפופות למצב של 90 מעלות, ומכאן קירוב ברכיים לכיוון החזה וחזרה למנח 90 מעלות.
בתרגיל זה נחזק את שרירי הבטן וכמובן שחגורת הכתפיים תתחזק גם בגלל השהייה במנח.

תרגיל חתירה בעזרת מתקן המקבילים: בסופו של הסרטון אני מדגים תרגיל מיוחד בתלייה הפוכה כשהידיים אוחזות במקבילים והרגליים מונחות על הברזל התחתון, כך שהגוף נמשך מטה ע"י כוח המשיכה. ממצב זה משיכת הגוף מעלה בתנועת חתירה.
בתרגיל זה עובדים שריר הגב, היד הקדמי ושריר הכתף האחורי ובנוסף נכנסים לפעןלה שרירים נוספים עמוקים יותר ובינהם גם שרירי הבטן.

אופן ביצוע התרגילים:

על מתקן הכושר ניתן לבחור את התרגיל המתאים לכם ונסות ולבצע מספר סטים. מספר החזרות תלוי ברמת המתאמן ותמיד ניתן להתקדם בתירגול הבא.

מאת: יותם איזקוב – מאמן כושר אישי

סרטוני כושר נוספים בקטגורית תרגילים לפלג הגוף העליון

תרגילי כושר מיוחדים מעולם הפילאטיס
סרטון תרגילי כוח במתקני הכושר
סרטון תרגיל מקבילים במתקני הכושר בפארק
תרגילי כוח במתקני הכושר שבפארק
תרגיל שכיבות סמיכה
תרגילי כוח מגוונים בעזרת ספסל בפארק