סרטון מתיחות שרירים

סרטון המדגים ומסביר ביצוע רצף מתיחות שרירים

לטווח התנועה בגופינו חשיבות רבה. הן בהבט של תנועתיות והן במניעת פציעות והתאוששות מהירה יותר לאחר פעילות גופנית.
בסרטון שלפניכם, תוכלו לצפות באופן ביצוע מתיחות בתום האימון הגופני או כאימון למתיחות ושיפור טווח התנועה.

מנח מתיחה 1: במצב של ישיבה מזרחית כאנו יושבים על עצמות הישיבה (ניתן לשבת על כרית), נזקוף את הגו ניפתח את בית החזה ונישמור על מנח הראש בהמשך לעמוד השדרה. מהמצב הזה נשלח יד אחת אל ברך נגדית ויד שניה אל מאחורי הגב, נשמור על זקיפות קומה ונפתל את הגוף בעדינות לצד אחד. נשאר כמה שניות במתיחה, נחזור למרכז וכמובן נבצע את אותה מתיחה גם לצד השני. במנח זה נרגיש מתיחה בזוקפי הגו התחתונים וכן בשרירי החזה והכתף.
מנח מתיחה 2: נתמקם בישיבה על הבירכיים ונשלח את הידיים קדימה תוך שמירה על מגע בין הישבן לעקבים, במצב מתיחה זה נרגיש כבר מתיחה בזוקפי הגו התחתוניים. מכאן נרים את החזה ונישלח יד אחת פנימה לפיתול וננסה למצוא רוגע במתיחה. מתתיחה זו תורגש בעיקר בזוקפים כפיתול קל בעמוד השדרה.
מנח מתיחה 3: ממצב של שכיבה על הגב ניקח את הבירכיים לבטן ובעזרת הידיים נניע את הרגליים בתנועה סיבובית של מפרק הירך. פעולה זו תתרום לגמישות המפרקים ותוביל להגדלת טווח התנועה. בשלב הבא נניח עקב על ברך ונמשוך את הברך לכיוון החזה. פעולה זו תגדיל את המתיחה באזור הישבן בצד שריר הגלוטאוס מידיוס מינימוס.

בסרטון מתיחות זה מודגם אופן ביצוע צד אחד אך כמובן שיש לבצע את הצד השני באותה הצורה. את המתיחות כדאי לבצע כ8-12 שניות לכל צד על מנת להבטיח אפקטיביות. כמובן שככל ששוהים במתיחה זמן ארוך יותר, מבטיחים הארכה מקסימלית של טווח השריר. הסרטון הנו חלק מסדרת סרטוני כושר שצולמה בקאסול שבצפון הודו ומתמקדת בתרגילי מתיחות תנוחות הרפיית השרירים, בגמישות והגדלת טווחי תנועה.

מאת: יותם איזקוב – מאמן כושר אישי

סרטוני כושר נוספים בקטגורית מתיחות וגמישות

סרטון כושר המדגים מתיחות לאחר אימון כושר
סרטון המדגים ומסביר ביצוע רצף מתיחות שרירים
סרטון כושר עם תרגילים ותנוחות למתיחות שרירים ושיפור הגמישות
סרטון כושר חימום המפרקים לפני אימון
סרטון הדרכה של מתיחות שרירים אחרי אימון לביצוע בזוגות