מתיחות לאחר אימון כושר

סרטון כושר המדגים מתיחות לאחר אימון כושר

פעילות גופנית מורכבת משלושה מרכיבים עיקריים: מרכיב אירובי (הליכה, שחייה, ריצה וכו') מרכיב אנאירובי (תרגילי כוח) ומרכיב הגמישות (מתיחות).
מומלץ וחשוב לסיים כל פעילות גופנית בהרפיית הגוף. בתום האימון נקפיד תמיד למתוח את כל השרירים שפעלו, וזאת ממספר סיבות: סילוק חומצת חלב שנותרה ועלולה לגרום לכאב שריר מאוחר יותר, נקטין את הסיכון שבקיצור השריר והקטנת טווח תנועתו ובכך נתרום להתאוששות מהירה.
יש שנוטים להתמקד במרכיב האירובי או האנאירובי בלבד ומתעלמים ממרכיב הגמישות. חשוב לזכור כי בפעילות היומיומית אנו נזקקים רבות לתנועת גוף גמישה ולטווחי תנועה רחבים. יש לדעת כי מבחינה פיסיולוגית לשריר יש אפקט הפוך באימון כוח אל מול אימון גמישות, ככל ששריר מתחזק כתוצאה מאימונו, הוא מתקצר וטווח התנועה במפרקים הסמוכים לו, קטן. זאת ועוד: במשך השנים אחוז המים ברקמת השריר יורד וכתוצאה מכך הגמישות בשריר עוד קטנה. אדם השואף לאורח חיים תקין, ולתנועת גוף בריאה וקלה, כדאי שלא יזנח את גמישות גופו, אלא להיפך – יטפח אותה.

אופן ביצוע רצף המתיחות לאחר אימון כושר

בסרטון שלפניכם, תוכלו לצפות באופן ביצוע מתיחות בתום האימון הגופני. אני מדגים אופן ביצוע צד אחד אך כמובן שיש לבצע את הצד השני באותה הצורה. ניתן לבצע כל מתיחה 8 שניות ומעלה, על מנת להבטיח אפקטיביות. כמובן שככל ששוהים במתיחה זמן ארוך יותר, מבטיחים הארכה מקסימלית של טווח השריר.

סרטוני כושר נוספים בקטגורית מתיחות וגמישות

סרטון כושר המדגים מתיחות לאחר אימון כושר
סרטון המדגים ומסביר ביצוע רצף מתיחות שרירים
סרטון כושר עם תרגילים ותנוחות למתיחות שרירים ושיפור הגמישות
סרטון כושר חימום המפרקים לפני אימון
סרטון הדרכה של מתיחות שרירים אחרי אימון לביצוע בזוגות