אימון פילאטיס אישי

אימון פילאטיס אישי

אימון אישי עם מדריכת פילאטיס אישית אצלכם בבית. אימון המשלב חיזוק  השרירים בד בבד עם גמישות ותנועתיות נכונה ובדגש על נשימה מודעת לכל אורך התרגול. באימון הפילאטיס נשים דגש מיוחד על עבודה מ"מרכז" הגוף – שרירי הליבה המיצבים ומשם נמשיך ונתרחק אל הגפיים. אימון זה יחזק מצד אחד, ומצד שני יאריך את השרירים ויגמיש את המפרקים במטרה להעניק הגנה לחוליות עמוד השדרה ולכל האיברים הפנימיים.

פילאטיס אישי – מבנה האימון

אימון פילאטיס אישי מורכב מסדרת תרגילי פילאטיס מזרן המבוצעים ברצף שיש בו סדר והגיון מבנה. בשיעור נשלב סדרת תרגילי פילאטיס בשכיבה על מזרן, בעמידה ובישיבה וכן ישולבו אביזרים נלווים כגון כדור פילאטיס, טבעת פילאטיס, גומיית תרגול וגליל פילאטיס. משך האימון הוא שעה.

יתרונות שיעורי פילאטיס פרטיים

בשיעורים פרטיים בפילאטיס ישנו מתאמן אחד בלבד – את/ה! ומכאן גם יתרונו הגדול. אימון פילאטיס אחד על אחד עם מדריכת פילאטיס פרטית מאפשר התאמת תוכנית האימונים במיוחד עבור המתאמן, על פי צרכיו ומטרותיו ובהתאמה ליכולות בנקודת ההתחלה. כמו כן באימון פרטי יש יכולת טובה לאתר מוקדים רגישים ובעיתיים תוך כדי תרגול הפילאטיס ולתת מענה בזמן. התקדמות המתאמן בעבודה אישית עם מדריכת פילאטיס היא הנכונה ביותר משום שהעין המבקרת פקוחה תמיד מעליו עם דגשים נכונים עבורו, תיקון טעויות ומשובים נכונים שיאפשרו התקדמות טובה ובטוחה. כתוצאה מכך נמנעות טעויות קריטיות בביצוע וכל תרגיל נעשה בדיוק מושלם, במקסימום תוצאות ובמינימום סיכון לכאב.

פילאטיס אישי למי זה מתאים?

אימון פילאטיס אישי מומלץ לכלל האוכלוסייה

זהו אימון שמדגיש נשימה נכונה, תנועה רבה ומבוקרת, שליטה בשרירים המייצבים, חיזוק וגמישות של כל הגוף. כל אדם שבריאותו התקינה חשובה לו, שואף לגוף חזק, יציב ועמיד בפני פציעות, כדאי לו לבצע אימון שכזה.

פילאטיס לנשים בהריון ולאחר לידה

באימון פילאטיס אחד על אחד, נתרכז בחיזוק שרירי הליבה ובינהם גם שרירי רצפת האגן מכיון שכך, זהו אימון המתאים במיוחד לנשים בהריון, אשר שרירי הבטן שלהן חלשים ויש לחזק את שרירי  קרקעית האגן שלהן בכדי לתת הגנה לרחם. לאחר לידה ישנה התרופפות של רצועות וחולשה גדולה של שרירי הבטן ושרירי רצפת האגן, ובנוסף נשים לאחר לידה סובלות המון מבריחת שתן כתוצאה מחולשה של שרירי קרקעית האגן. אימון שכזה יתאים עבורך מאוד.

פילאטיס לסובלים מבעיות יציבה

באימון פילאטיס אישי, יש עין מבקרת על מנחים נכונים או שגויים בגוף המתאמן. ניתן לאתר ליקויים יציבתיים שנוצרו כתוצאה מהתנהגות תנועתית שגוייה ולשפר אותם בהדרגה. כמו כן אלו הסובלים מליקויים ביציבה (קיפוזיס, לורדוזיס וכו') יהנו מביצוע תרגילי פילאטיס במנחים המתאימים להם ותוך שימת דגש על חיזוק החולשות הספציפיות, בשאיפה להפחית כאבים מהם הם סובלים.

פילאטיס לגיל השלישי

פילאטיס אחד על אחד עם באימון עם מדריכה פרטית ישמר את חוזקן של העצמות ובכך לעכב דלדול עצם וירידה במסת העצם. בגיל השלישי ישנה נטייה לשבירת עצמות כתוצאה מירידת מסה זו, ואימון פילאטיס אישי מותאם ספציפית יכול בהחלט לתת מענה. בנוסף לכך כדאי לציין כי אימון פילאטיס משפר את טווחי התנועה ו"משמן" את המפרקים לכן חשוב ומומלץ במיוחד בגילאים מבוגרים