אימון כושר עם כדור פילאטיס

סרטון אימון כושר עם כדור פילאטיס – כדור פיטבול fitball

סדרת סרטוני כושר בעזרת כדור פילאטיס

בסרטוני הכושר הנוספים בסדרה ניתיחס לכל קבוצות השרירים העיקריות וניתן דגשים מרכזיים לביצוע כך שתוכלו כבר היום לבנות לעצמכם תוכנית אימון עצמית בעזרת הכדור.

1. תרגילים מגוונים עם כדור לחיזוק שרירי הרגליים: סרטון זה ידגים ויסביר על תרגילים בשכיבה על מזרן, כך שהרגליים מונחות על הכדור במצב התחלתי של 45 מעלות. בסרטון זה תרגילים לירכיים עם כדור נחזק את שריר הירך האחורי (המסטרינג), את שרירי הישבן (גלוטאוס) ואת שריר השוק האחורי (שריר התאומים).

לצפייה בסרטון>>

2. תרגילים עם כדור לחיזוק שרירי פלג הגוף העליון: בסרטון זה, תרגילי כדור פיטבול לחיזוק שרירי החזה, שרירי הגב ושריר היד האחורי (יד אחורית). בסרטון זה מודגם רצף תרגילים שאותו נתחיל במצב של שכיבת סמיכה, כך שהכדור נימצא מתחת לאזור הברכיים וכפות הידיים, כמו בשכיבות סמיכה, מתחת לכתפיים או קצת רחב יותר.

לצפייה בסרטון>>

3. התרגיל "סקוואט" בעזרת כדור הפילאטיס: תרגיל ה"סקוואט" הוא תרגיל לחיזוק כל שרירי הרגליים העיקריים.
עוד אפשרות לשימוש בכדור הפילאטיס היא להשען עליו כשהוא צמוד לקיר. בגלל צורתו העגולה, הוא מתגלגל על  הקיר בצורה איטת ומבוקרת ומאפשר (במקרים מסויימים) למאמן הכושר לתת דגשים תוך כדי תנועה איטית. תרגילי סקוואט בעזרת כדור פיטבול, לא מאוד מומלצת, אך ניתן להשתמש בה בכדי לעבוד עם מתאמנים מתחילים שנרצה לבצע את התרגיל לאט ולשים דגש בכל פעם על אזור אחר.

לצפייה בסרטון>>

4. תרגילים לחיזוק שרירי הבטן בעזרת כדור: תרגילי בטן עם פיטבול הוא אולי התרגיל הנפוץ ביותר בסדרת התרגילי כושר שניתן לעשות עם כדור הפילאטיס. בתרגילים אלו נמקם במצב שכיבה על הכדור ומכך לאתגר את שרירי הבטן, לא רק מתנועת כפיפות הבטן, אלא גם מהמצב המאתגר בו אנו נימצאים ללא כל קשר לתנועה. מציאת שיווי המשקל במצב שכיבה על הכדור כשלעצמו מאמץ את השרירים בבטן ויוצר מצב "עבודה" כבר מההתחלה.

לצפייה בסרטון>>

מאת: יותם איזקוב – מאמן כושר אישי

סרטוני כושר נוספים בקטגורית ציוד נלווה

תרגילי כושר עם כדור
סרטון עם תרגיל הסקוואט בעזרת כדור פיטבול fitball
תרגילים לחיזוק שרירי החזה הגב ושרירי הידיים עם כדור פיטבול
סרטון כושר- חיזוק שרירי הישבן בעזרת גומיית כושר
סרטון עם תרגילים לישבן ולירכיים בעזרת כדור fitball
סרטון תרגילי כושר בעזרת גומייה לחיזוק שרירי פלג הגוף העליון
סרטון אימון לחיזוק שרירי פלג הגוף העליון בעזרת גומייה
תרגילי כושר עם גליל פילאטיס
סרטון תרגילי בטן עם כדור פיטבול fitball