אימון כושר אפקטיבי

איך לבצע אימון כושר אפקטיבי

כולנו כבר מודעים לחשיבותה של הפעילות האירובית ולהשפעתה  החיובית על גופנו.
פעילות אירובית מסייעת לחלוף חומרים ולשימוש במאגרי שומן ומשום כך מונעת/מסייעת לבעיות השמנה. היא מייעלת את חילוף הגזים בריאות ומעלה את תפוקת הלב ובכך מסייעת למנוע גורמי סיכון למחלות לב-ריאה שונות. יש לה גם ערך חשוב בהפחתת שומנים וכולסטרול, ולא פחות חשוב: היא מעלה את רמות הסרוטונין והאנדרופין המופרשות לדם ומכאן שנותנת תחושה התעלות, מעלה את מצב הרוח ובאופן כללי יוצרת שמחה בלב!
ידוע כי התורשה היא גורם גנטי המשפיע על היכולת האירובית.  חלקנו בעלי יכולת אירובית גבוהה ויכולים לעמוד בפעילות ארוכת טווח, אחרים מצליחים לעמוד בה פחות ואם אתם נמנים על  אלו או על אלו, זה כלל לא משנה. אנחנו יכולים להיות אופטימיים מכיוון שגורם נוסף, חשוב ומשפיע לא פחות, הוא גורם האימון עצמו.
יכולת אירובית עשוייה להשתפר עשרות מונים כאשר מתרגלים אותה בקביעות ובאופן יעיל. כאשר מבצעים אימון אירובי בצורה אפקטיבית, משתפרים בהכרח כל אותם רכיבים פיזיולגיים אותם הזכרנו קודם.
פלח לא קטן מהאוכלוסייה, מבצע פעילות גופנית אירובית אולם לא תמיד יודע כיצד לעשות זאת. במאמר שלפניכם אציג מ"ס דרכים שעשויות לייעל את האימון שלכם ולהעלות את רמתו.
כידוע, פעילות מוגדרת באירובית כאשר היא מבוצעת בנוכחות חמצן. ניתן לומר  באופן גס שכל פעילות המבוצעת פרק זמן של למעלה מחצי שעה, תהיה מוגדרת כאירובית. דוגמא לפעילויות כאלו: הליכה, ריצה, שחייה, רכיבה על אופניים ועוד.

כתבות נוספות מבלוג הכושר

ריצה למתחילים
הקשר בין שינה ופעילות גופנית
איך להיכנס לכושר
כושר לילדים
אליפטיגו
מאמן כושר אישי יתרונות
איך לבצע אימון כושר אפקטיבי
איך להוריד את הבטן